in

Zihinsel Olarak Güçlü Kadınların 10 Özelliği

Dünyamız pek çok inanılmaz kadından oluşuyor ve dünyamızdaki pek çok şaşırtıcı değişiklik onların önemini anlayan kadınlar tarafından yapılıyor. Hayatları harika şekillerde etkiliyoruz. Bugün hepimize zihinsel olarak ne kadar güçlü olduğumuzu hatırlatmak istiyorum!

Zihinsel olarak güçlü bir kadın olmak, herhangi bir günde ne kadar sevimli göründüğümüzle ilgili değildir. Bu popüler olmakla ilgili değil ve en çok parayı kazanmakla ilgili değil. Bizim karakterimizle ilgili. Başkaları için iyi örnek olmak ve aynı zamanda kendimize iyi bakmaktır.

Hepimiz içimizde bu güç var ve bunu unutmamamız çok önemli. Zor zamanlardan geçerken veya ne kadar harika olduğunuzu hatırlamanız gerektiğinde, bu bloga geri dönün ve zihinsel olarak güçlü kadınların en iyi 10 özelliğini gözden geçirin!

Kendinden emin

Güven, zihinsel olarak güçlü olmanın BÜYÜK bir parçasıdır. Kendine güvenmek, kendini sevmenin harika bir işaretidir ve karşılaştırmaktan uzak durmamıza yardımcı olur. Cildimizde ve aklımızda huzur içinde mutluyuz. Kendinden emin olmak büyük bir rahatlıktır. Güvenimizi başkalarıyla paylaşarak her zaman fazladan yol kat edebiliriz, ancak günün sonunda kendinden emin olmak kişisel bir başarıdır.

Üretken

Zihinlerimiz başarılı hissetmek ister. Değerli amaçlara ve önemli konulara zaman ayırmak zihnimizi mutlu eder. Zihinsel olarak güçlü kadınlar sürekli soruyor, “Günüme başka ne sığdırabilirim?” Bu iyi bir düşünce şeklidir, ancak ara vermek, nefes almak ve kendimizi bunaltmamak da çok önemlidir.

İyimser ve Olumlu

Zihinsel olarak güçlü kadınlar bardağın yarısı dolu ve yarısı boş değil. Gittiğimiz her yere yanımızda iyi hisler getirmek istiyoruz. Her zaman iyimserlik ve pozitiflik sergilemek her zaman mümkün olmayabilir, ancak olabildiğince sık bir büyüme zihniyetini korumak için elimizden gelenin en iyisini yapmak istiyoruz. Parlaklığımız, ruh halimizi ve başkalarının ruh halini de büyük ölçüde etkiler.

“Go-Getter”

“Başlayan” olmak, hayalleri eyleme dönüştürmektir. Gelecekte büyük fırsatlar öngörüyor. Olumlu sonuçlar öngördüğümüzde, bu vizyonlara ulaşmamız daha olasıdır. Zihnimiz yaratıcı ve eleştirel düşünme üzerine gelişir. Hayallerimizin peşinden gitmek ve güçlü düşüncelerimizi harika bir gerçekliğe dönüştürmek için çalışmak, benim “harekete geçen” tanımımdır ve genel olarak sahip olmak harika bir bakış açısıdır!

“Fear Tackler”

Zihinsel olarak güçlü kadınlar korkuları, sorunları ve sorunlarıyla yüzleşir. Onlarla doğrudan mücadele ediyoruz ve onlardan kaçmıyoruz. Hepimiz hayatımız boyunca farklı korkularla karşılaşırız, ancak zihinsel olarak güçlü olup olmadığımızı belirleyecek olan onları nasıl ele aldığımızdır. Hepimiz korkularımızla yüzleşmek için içimizde var, ama bazen bunu nasıl yapacağımızı bilmiyoruz. Bu kafa karışıklığına en iyi çözüm zaman. Bir korkunun üstesinden gelmek için acele etmemeliyiz, ancak korkunun üstesinden gelmek için nihai hedefe doğru kesinlikle adımlar atmaya başlamalıyız. Yavaş ve istikrarlı olmak çoğu zaman bununla yarışı kazanır!

İlgili

Zihinsel olarak güçlü kadınlar, başkalarına da değer verirken kendilerine de bakarlar. Kendimizle olumlu ilişkiler geliştirmemiz gerekiyor. Hepimiz mutlu olmak istiyoruz ve kibar olma kavramını uygulayan çoğumuzun en mutlu olduğumuzu fark ettim. Nazik olduğumuzda kendimiz hakkında iyi hissederiz ve iyilik gösterdiğimizde başkaları da etrafımızda olmak ister. Bunların hepsi bakım kategorisine girer. Bireyleri önemsediğimizde ve sevdiğimizde elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz.

İnandığın Şeye Karşı Çıkmaktan Korkma

Toplumda bir şeyin yanlış olduğuna inandığımızda, sesimizi yükseltiriz! Zihinsel olarak güçlü kadınlar, başkalarının zorbalığa maruz kalmasını izlemez. Bunun yerine harekete geçerler. Zihinsel olarak güçlü kadınlar, günlük yaşamlarında iyi ahlak ve değerler sergileyerek kendilerini ve başkalarını savunurlar. Bunu yaparken pozitiflikleri başkalarına da etki eder.

Gururlu

Kendimizle gurur duymak her zaman egoist olmak değildir. Kendimizle ve başarılarımızla gurur duymayı hak ediyoruz ve gururumuzu paylaşmayı hak ediyoruz. Zihinsel olarak güçlü bir kadın heyecanlı ve gururlu hissettiğinde saygılı olmaya devam eder. Başkalarını bu süreçte daha az önemli hissettirme ihtiyacı hissetmezler.

Başkalarının Söyledikleriyle Aşamalı Değil

İnsanlar bazen hatalar yapar ve incitici şeyler söyler, ancak zihinsel olarak güçlü bir kadın bu yorumları görmezden gelerek “nefretleri” yenebilir. Bu mesajları görmezden gelmek zordur ama mümkündür. Asla başkaları tarafından tanımlanmış hissetmek istemeyiz, bu yüzden diğer insanların hayatımıza getirebileceği olumsuzluklarla aşamalı hale gelmemeyi öğrenmeliyiz.

Kendine durust ol

Son fakat kesinlikle en az değil, zihinsel olarak güçlü kadınlar tamamen ve tamamen kendilerine karşı dürüsttür. Başkalarını tatmin etmek için kendini değiştirmeye gerek yoktur ve başkalarını etkilemek için değişmemize gerek yoktur. Bize verilen hayatlarla rahat olduğumuzu göstermek, kendimize karşı dürüst olmanın önemli bir parçasıdır ve aklımızı sevmek bu rahatlıkla birlikte gelir.

Sonuç olarak

Bazen zihinsel olarak güçlü olmak kolaydır, bazen değildir. Hepimizin zihinsel olarak güçlü olma yeteneğine sahip olduğumuzu ve yaşamda dolaşırken hepimizin zihnimiz için en iyi yolları bulabileceğimizi söyleyeceğim. Bu 10 özelliğe sahip olan ve bunu bilmeyen tonlarca kadın var. Birbirimize zihinsel olarak ne kadar güçlü olduğumuzu hatırlatmak için hep birlikte çalışalım ve bireysel yolculuklarımızda birbirimizi destekleyelim. Birbirini ayağa kaldırmak ve yere düşürmemek, genel kadın güçlendirme temamızla birlikte “kızları destekleyen kızlar” kavramını savunmanın en iyi yoludur. Her şey burada başlıyor!

Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan 8 şifalı bitki! Akciğer enfeksiyonundan romatizmaya kadar pek çok yararları var

Ciğerleri temizleyen en etkili besin! İşte şifa deposu süper besin…