in

Yüz ve Boyun Yağını Azaltabilecek 13 Şey (Çift Çene Elveda Deyin)

Bazı ekstra kilo kazanmak genellikle ilk önce yüzümüzde gösterilir. Gerçek şu ki, boyun ve yüz yağ sadece kilo alımımızdan etkilenmez. Ofisteyken uyku pozisyonumuz ve kötü duruşumuz , hepimizin özçekimlerimizde saklamaya çalıştığımız çift çene için risk faktörleridir.

Yüzdeki yağ ve cildin sarkmasına neden olabilecek her şeyi aradı ve bu ekstra yağdan bir kez ve herkes için kurtulmak istiyorsanız, uzmanların önerdiği önerilerin bir listesini yaptık.

1. Oturma pozisyonunuzu düzeltin.

Bu bir sürpriz olarak ortaya çıkabilir, ancak yanlış duruş sadece sırt ve omurgamızı değil yüzümüzü de etkiler. Zayıf duruş, başınızla otururken çok alçak bir çene oluşturmanıza katkıda bulunur. Boyun ve yüz kasları zayıflar ve sonuç olarak bölgedeki cilt elastikiyetini kaybeder. Arkanızı düz bir şekilde oturtarak duruşunuzu geliştirin ve çalışmak için başınızı alçaltmanıza gerek kalmayacak şekilde ekranınızı daha yükseğe yerleştirin.

2. Daha fazla uyu ve doğru pozisyonu seç.

Bir çalışmaya göre , uyku miktarı ve kalitesi kilo ve yağ kaybı ile bağlantılıdır. Bir başka çalışma , uyku eksikliğinin istek duymayı artırabilir ve metabolizmayı azaltabileceğini gösterdi. Ayrıca önemli olan, yüzünüzün yüz kırışıklığına neden olabilecek şekilde yastığın üzerinde yanınızda yatmamasıdır . Bilim adamları sırt üstü yatmanızı tavsiye eder, bu da şişlik ve yüz suyunun tutulmasını önlemeye yardımcı olur.

3. Sakız, hem yüz hem de boyun kaslarını güçlendirir.

Sakız çiğnemek yüz kaslarınız için egzersiz yapmak gibidir. Bundan daha fazlası, bir çalışma , her yemekten sonra sakız çiğneyen insanların kendilerini daha kolay hissettiğini ve daha sonra daha az atıştırmalık tükettiğini, böylece yağ alımlarının ciddi şekilde azaldığını gösterdi. Şekersiz sakız aldığınızdan emin olun, böylece diyetinize ve diş hijyeninizi korumak için fazladan kalori almazsınız.

4. Doğal malzemelerden yapılmış yüz maskeleri kullanın.

Doğa, sağlık ve güzellik tedavileri için en iyi unsurları sağlar. Cildinizin elastikiyetini yeniden kazanmasına ve nemli kalmasına yardımcı olan yüz maskeleri oluşturmak için yumurta, süt ve bal veya gliserin ve yeşil çay kullanabilirsiniz. Süt aynı zamanda oldukça besleyicidir ve yaşlanma karşıtı bir etkiye sahiptir. Cildinizi tonlandırmak ve sıkılaştırmak ve yağ ve toksinler kaybetmek için ballı maskede kullanabilirsiniz.

5. Islık çalmayı ve göstermesine izin vermeyi öğrenin.

Islık çalmayı biliyorsan o zaman şanslı olanların arasındasın. Değilse, denemenin zamanı geldi, uzmanlar , çünkü bu, yüz ve boyun kaslarınızı egzersiz için güzel bir yoldur ve korkunç çift çeneyi azaltır. Sırtınıza yaslanın ve omuzlarınız aşağı doğru oturun, biraz yukarı bakın ve 10-20 saniye boyunca ıslık çalmaya başlayın.

6. Diyetinize kepekli tahıllar, taze meyveler ve sebzeler ekleyin.

Yağ kaybına yardımcı olan dengeli bir diyet için, rafine karbonhidratları tam tahıllarla değiştirmeye çalışın. Ayrıca yağ kaybına yardımcı olurlar. Sağlıklı, yumuşak ve elastik bir cilt için taze sebze ve meyve yemek çok faydalıdır. Toksinleri gidermek için salatalık ve kavun gibi sudan zengin yiyecekleri seçmeye dikkat edin . Domates, biber, sarımsak ve kabak gibi bazı sebzeler cilt için mükemmel olan kollajen üretimini arttırırken .

7. Daha fazla su için.

Yağ ve kilo kaybı söz konusu olduğunda, su en iyi müttefiklerinizden biridir. Yeterli su içmek , metabolizmayı arttırır ve ayrıca uzmanlara göre, iyi hidrasyon sıvı tutulmasını azaltır ve yüzdeki şişkinliği ve şişmeyi azaltır. Yeterli su içmek cildin elastikiyetini korur ve yüzdeki sarkmayı önler.

8. Sodyum ve şeker alımını azaltın.

Dengeli bir diyetin bir parçası olarak sodyum alımımızı azaltmak, daha az sıvı almamıza yardımcı olur . Yüz şişkinliği ve şişkinlik, sıvı tutulmasından dolayı olur. Sonuç olarak, alanın çevresindeki cilt daha yağlı ve yaşlı görünür. Tuzlu atıştırmalıklardan ve şekerden kaçınmak ve meyve gibi sağlıklı yiyeceklerle değiştirmek, daha fazla su içmekle birlikte, hedefiniz için en iyi seçenek: daha ince bir yüz ve boyun.

9. Gününüze kardiyo egzersizi ekleyin.

Yüzmek, koşmak, hızlı yürümek ve bisiklete binmek gibi kardiyo egzersizler aerobik egzersizin çok etkili biçimleridir ve tüm vücutta yağ kaybına yardımcı olur. Bu egzersiz programı metabolizmayı arttırır, yağ yakmayı arttırır ve boyun ve yüzdeki kilo ve yağları kaybetmenize yardımcı olur.

10. Alkol tüketimini azaltın

Alkol uzmanlar tarafından kilo alımının ana nedenlerinden biri olarak kabul edilir . Kalorisi yüksek ve besinleri çok düşük olduğu için, alkol yüzdeki yağları ve şişmeleri artırabilir. Vücut ağırlığınızı ve yağınızı kontrol etmek ve şişmanlığı önlemek için tüketimini mümkün olduğu kadar sınırlamak istiyorsanız, alkol alımınızı düşük tutmak önemlidir .

11. Dışarıda ne kadar güneşli olursa olsun güneşten koruyucu giymeyi unutmayın.

Çoğu zaman, çift çene ve yüz sarkması yaşlanma sürecinin bir parçasıdır. Ve güneş ışığının yüz yaşlanmasını ve kırışıklıkların görünümünü hızlandırmada önemli bir rol oynadığı bilinmektedir. Doktorlar , cildinizin hassasiyetine ve rengine bağlı olarak, SPF30 veya üzeri günlük güneş koruyucuları önermektedir . Güneş kremi cildin sarkmasını ve yaşlanmasını sıkılaştırır.

12. Aldığınız her fırsatta balonları patlatın.

Balonlar sadece iyi bir parti için en iyi dekorasyon değil, aynı zamanda en iyi yüz egzersizlerinden biridir. Ekstra yüz yağlarını kaybetmenin eğlenceli ve kolay bir yolu olan şişirme balonları , hem tombul yanakları hem de çift çeneyi azaltmada yardımcı olur. Bunu haftada birkaç kez tekrarlayın; yüzünüzün şeklindeki fark oldukça hızlı bir şekilde fark edilir.

13. Daha fazla gülümse.

Sadece herhangi bir yüz daha güzel yapmaz Gülen, ama bir yolu egzersiz yüz derisinin elastikiyeti ve çift çene azaltılması ile yardımcı olacaktır kasları. Sadece dudakların kapalıyken gülümsemeyi dene ve bunu 10 saniye tut. 10 kez tekrarlayın. Bu aynı zamanda yanaklarınızdaki yağı azaltmada yardımcı olur.

Dengeli bir diyet ve günlük rutininize eklenebilecek birkaç egzersiz yüzünüzde gerçekten fark yaratabilir. Cildinizi nasıl tedavi edersiniz? Herhangi bir kişisel favori çareniz var mı? İpuçlarını yorumlarda paylaş.

What do you think?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kalbinizin Sağlığını Kontrol Etmek İçin Sadece 30 Saniyeye ihtiyacınız var

5 Hatırlamamız Gereken Böbrek Taşlarının Uyarı İşaretleri