in ,

Göz Altı Morlukları ve Kaz Ayaklarını Yok Etmek İçin 9 Basit İpucu!

Göz Altı Morlukları ve Kaz Ayaklarını Yok Etmek İçin 9 Basit İpucu!

Göz altı morlukları ve göz altı torbaları genetik olabilir. Ancak kırışıklıklar ve kaz ayakları yaşa ve ihmal edilme derecesine göre hemen hemen herkesi etkiler. Yaş ilerledikçe pahalı botoks tedavileri ve göz çevresi kremlerinin hemen fark yaratacağı düşünülür. Her zaman bir çözüm vardır. Basit yaşam tarzı değişiklikleri yapabilir, göz çevresi görüntünüzün daha canlı olmasını sağlayabilir, yaşa bağlı yıpranmaları yavaşlatabilirsiniz. Bunlar için evde kolaylıkla uygulayabileceğiniz yöntemlerden bahsedeceğiz. Aşağıdaki 10 ipucu, size göz çevresi sorunlarınızın çözümünde ve ertelenmesinde yardımcı olabilecek doğal yöntemlerdir.

gözaltı torbaları ve kaz ayakları için ipuçları

Göz Altı Torbalarını ve Kaz Ayaklarını Yok Etmek İçin İpuçları

1. Beslenme

Cildinizi en iyi şekilde korumak için sağlıklı bir beslenme çok önemlidir. Cildimizin vücudumuzun en büyük organı olduğunu düşünürsek, besin değeri açısından zengin yiyecekler tüketmek, cildimizin daha genç ve sağlıklı görünmesini sağlamanın ilk adımıdır. Dengeli bir diyet, meyve ve sebze tüketimi cildimizin parlak görünmesini sağlayacak antioksidan, vitamin ve minerallerin alımı anlamına gelecektir. Proteinler cildimizdeki kolajen ve elestini güçlendirmek için faydalı olduğundan, beslenme uzmanları da yüksek proteinli diyet programları önermektedir. Ancak, beslenme konusundaki yapmamız gereken en önemli değişiklik şeker alımını düşürmektir. Rafine şeker kolajene saldırı ve cilt hücrelerini hedef alır. Mesela bitter çikolata, şekerli ve gazlı içeceklere sizin alternatifiniz olmalıdır. Ayrıca avokado da cildimiz için son derece önemli olduğundan beslenme programımızda hafta da 2 kez yer almalıdır.

2. Yaşam tarzı

Yaşam tarzınızdaki seçimleriniz, cilt sağlığınız için son derece önemlidir. sigara içmek ve aşırı alkol kullanımı cildinize kötü gelir ve göz torbalarının ve mor göz çevresi oluşumunu kolaylaştırır. Cildinizi en iyi şekilde tutmak için sigarayı bırakın ve alkol tüketimini en aza indirin. Sigara ve alkol bırakma konusunda başarılı değilseniz, bu konuda yardım alabilirsiniz.

3. Uyku

Günde 7 veya 8 saatlik düzenli uyku kendinizi daha zinde hissetmenize yardımcı olacaktır. Uyku konusunda sıkıntı yaşıyorsanız, derin nefes egzersizlerini yapmalısınız. Mor göz altı çevresi ve şişmiş göz altı torbaları olanlar biraz daha yüksek yastık deneyebilirler. Ayrıca gün içerinde şekerleme saatlerinizde gözlerinize salatalık dilimlerini uygulayabilirsiniz. Bu yöntem uyandıktan sonra şişmiş gözleri engelleyecektir.

4. Ölü hücrelerden arınma (Peeling)

Kozmetik mağazalarından peeling için uygun bir fırça satın alabilirsiniz. Düzenli peeling uygulaması göz çevresinde yada vücudun herhangi bir bölgesinde cilt için mucizeler yaratabilir. Güzel ve parlak ciltler için düzenli olarak yumuşak bir peeling ürünü kullanmalı veya haftada bir veya iki kez daha sıkı bir peeling uygulaması yapmalısınız. Mesela kabak lif kullanımı, ciltteki ölü hücrelerin atılmasına ve dolayısıyla daha parlak ve pürüzsüz bir cilde sahip olmanıza imkan sağlayacaktır. Göz çevresi çok hassas bir cilt olduğu için bu bölgedeki kan akışını düzenlemek için hafif dokunuşlarla katkıda bulunabilirsiniz.

5. Nemlendirme

Bu maddede su kullanımından bahsetmiyoruz, ancak günde 7-8 bardak su içmeyi unutmayın. Cildinize uygun bir nemlendirici kremi kullanmalısınız. Peeling sonrası, tercihen hafif bir nemlendirici krem kullanabilirsiniz. Bazı nemlendiriciler çok ağır ve yağlı olabilir ve bu aşırı derecede kullanıldığında cilde zarar verebilir. Nemlendirme için ayrıca yumuşak bir havluyu ıslatıp günde bir veya iki defa yüzünüze sararak yapabilirsiniz.

6. Güneş kremi

D vitamini kaynağı olduğu için yeterli miktarda güneş ışığı cilde faydalı olacaktır. Ancak cilt için zararlı olan güneş ışınlarına karşı mutlaka bir koruyucu krem kullanılmalıdır. Güneş kremleri, UV ışınlarının risklerini ve cilde zararlarını azaltarak sağlıklı bir bronzlaşmayı sağlar. Kış günlerinde dahi cildinize uygun bir güneş kremi kullanmalısınız.

7. Alerji

Mor gözaltları ve şişmiş gözaltı torbaları bazen alerjik nedenlere bağlanabilir. Böyle bir durumunuzun olduğunu düşünüyorsanız, bir doktora danışarak alerji ilaçları kullanabilir, doğal bal yiyebilir ya da ısırgan otu çayı içebilirsiniz. Bu ilaçlar ve doğal besinler, alerjik durumları yatıştırabilir.

8. Yumurtanın beyazı

Kaz ayakları için sarısı ayrılmış yumurta beyazını çırpıp doğrudan göz çevresine uygulayabilirsiniz. 10 15 dakika kurumasını bekledikten sonra ılık suyla yıkayın. Kırışıklıklar için veya daha sıkı bir cilt için tarifi 2 katına çıkarıp tüm yüze de uygulayabilirsiniz. Yumurta akı cilt sıkılaşması ve kırışık önleme için faydalı olmakla birlikte aşırıya kaçmamaya özen gösterilmelidir. Cilt kuruluğunu önlemek için bu yöntemi hafta da bir veya iki defa kullanabilirsiniz.

9. Göz kremi

C vitamini gibi antioksidanları barındıran bir göz kremi seçin. Antioksidanlar cildi aydınlatmak ve kolajeni güçlendirmek için son derece önemlidir. en etkili kırışık kremleri retinol, alfa hidroksi asitler ve bakır peptitleri içerir. Göz kremleri pahalı ürünlerdir, bu yüzden iyi araştırıp doğru ürünü en başta seçmek önemlidir. kendi seçtiğiniz krem derdinize çare olmadıysa bir dermatoloğa danışmalısınız.

Artık daha sağlıklı ve genç bir cilt için gerekli yöntemleri biliyorsunuz. Eldeki bu ipuçlarıyla kaz ayağı, gözaltı torbaları ve gözaltı morlukları şikayetlerinizle savaşabilir ve sonuçlarla kendinizi daha mutlu hissedebilirsiniz.

What do you think?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayakkabı Vurmasını Önleyen 4 Basit Yöntem

Kadınların erkeklerden sakladığı 20 sır!

Kadınların erkeklerden sakladığı 20 sır!