in

Evlenilecek erkek hangi özellikleri taşımalı

Çok seviyoruz, evleneceğiz. Peki o, evlenilecek erkek mi?

Hep evlenmek denince kadının görevleri gelir akla. Oysa bu evlilik denen şey iki kişiliktir ve erkeğin de bazı özellikleri taşıması gerekir.

Tabii ki aşık olduğumuz adam hep aşık olarak kalsın, bizi sevsin, saysın… Bunlar güzel şeyler. Ancak burada konu aşık olduğumuz bu adam evliliği nasıl yürütecek… Hangi özelliklere sahip olmalı?

Evlenilecek erkek hangi özellikleri taşımalı

Evlenilecek erkek

– Evleneceğiniz adam sizi güldürebilmeli. Bir ömür eğlence olmadan nasıl geçer?

– Eğlenmek yetmeyecek tabii. Hayatın gerçekleri var. Evlenilecek erkek mutlaka sorumluluğunu bilmeli. Finansal konularda da, duygusal konularda da…

– Evlilik demek, aileler demek. Yoksa siz iki kişi zaten kendinizi biliyorsunuz. Ya sonra? Burada en büyük bizim toplumumuzda erkeğe düşüyor. Bize duyduğu saygıyı ailemize de duymalı ve aynı şekilde evleneceği kadınla kendi ailesi arasında sağlıklı bir köprü kurmalı.

– Aşktan gözünüzün kör olduğu zamanlar elbet geçecek. Bunun için kendinize ortak alanlar yaratmalısınız ve evleneceğiniz erkek asla bu konunun dışında kalmamalıdır.

– Sadece ortak alan bulmak yetmez. Sizin kadınsı ilgi alanlarınıza ve zevklerinize de saygılı olmalıdır.

– Tüm bunların yanında bir de yemek yapmayı bilse fena olmaz. Aşk dediğin mutfakta yenilenir. Birlikte yemek yapmak çiftlerin duygusal yönlerini zenginleştirir. Ayrıca, erkek, karısına ev işlerinde de mümkün olduğunca yardım etmelidir.

– Evlendi diye tamamen dışarıya kapatmamalı, ikinizin de ayrı ayrı birer sosyal hayatı olduğunu kabullenmelidir.

– Önce bir aşık oldunuz, sonra sevgili, şimdi de evleniyorsunuz. Ama hepsinden önce birbirinizin en iyi arkadaşı olmalısınız. Evleneceğiniz adam sizi asla yalnız bırakmamalı, sır tutmayı da sizi dinlemeyi de bilmeli.

– Yatak odanızda da size gereken saygıyı göstermeli.

– Kıskançlığının sınırını iyi çizmeli, size karşı kuracağı cümlelerde dikkatli olmalıdır.

– Seni olduğun gibi sevmeli ve kusur örtmeyi bilmelidir. Evlilik iki kişinin birlk olduğu bambaşka bir dünya; iki taraf da bunun değerini bilmeli…

Kadinvekadin.net özel içeriğidir.

What do you think?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evlilikleri güçlendirmek için 5 etkili öneri

Evlilikleri güçlendirmek için 5 etkili öneri

Eşinizin artık sizi sevmediğini gösteren cümleler