in ,

Daha İyi Bir Cinsel Yaşam İçin 5 İpucu

Daha İyi Bir Cinsel Yaşam İçin 5 İpucu
Daha İyi Bir Cinsel Yaşam İçin 5 İpucu

Daha iyi bir cinsel yaşam istiyorsanız, sizinle burada bulabileceğiniz bazı ipuçlarını paylaşacağız.

Cinsel ilişki. Bazen bu konu hakkında konuşmak zor olabilir. Üstelik, bazen gerçeklerden daha çok şehir efsaneleri ve mitler vardır, tabi ki bu konu hakkında konuşurken utanıyor olabilirsiniz. O nedenle bu şehir efsaneleri vardır ve kulaktan kulağa dolaşır.

Yatak odasında ne olursa olsun saygıdan ötürü yatak odasında kalmalı diyenler de var. Olumlu bir cinsel hayat çoğunlukla takdir ve eğlenceden gelir.

Şimdi size cinsel yaşamınızı daha iyi bir hale getirecek olan ipuçlarını vereceğiz.

1. Daha iyi bir cinsel yaşam için gıdaların gücünden yararlanın

Diyetiniz burada çok önemli bir etken. İçinde belirli yiyecekler olan diyetleri takip ederseniz, iyi bir cinsel hayatı garanti edebilirsiniz.

Çikolata bunlardan biri. Niye acaba? İçindeki kakao, endorfin salgıladığı için ruh halinizi geliştirir ve iyileştirir. Ayrıca, bu özel biri için klasik bir hediye, bu yüzden çifte görev yapıyor.

Bir diğeri sarımsak. İşte bir ipucu: sarımsak yedikten sonra dişlerinizi fırçalayın. Yüksek düzeyde vitamin B ve C içerdiğinden, enerji verici bir gıda olarak kabul edilir, bu nedenle günlük olarak küçük dozlarda yemek daha iyi bir cinsel yaşamın anahtarıdır.

İstiridye ayrıca bir afrodizyak görevi görür. Deniz ürünleri ve cinsiyet konusu olduğunda istiridyeler meşhurdur. İçlerindeki çinko, testosteron üretimini geliştirir.

Salatalık en sevdiğiniz yiyecek olmayabilir, ancak burada size neler sunacağını asla inkar edemezsiniz. Kan akışını genital bölgelere taşır, ve bu tabii ki çok önemlidir.

Ve enerjiye ihtiyacınız varsa, avokado sizin için bulunmaz bir fırsat. Onu yiyen herkese D vitamini ve E’nin yanı sıra dayanıklılık sağlar.

2. Romantizmi ve sunduğu her fırsatı kullanın

Tek gecelik bir ilişkinin haricinde, ilişkideki cinsellik biraz rutin hatta sıkıcı olabilir. Ancak, rutine dönüşmeden önce belirtileri görmeye başlarsanız ön sevişme size çok iyi bir yol gösterebilir.

Burada, romantizm ve cinsellik birbirinden farklı şeylerdir ve ilgili oldukları halde, her zaman aynı şeyi ifade etmezler.

Bu durumda, partnerinizin nelere dikkat ettiklerini ve neleri sevdikleriyle ilgili ayrıntıları toplamalı ve partnerinizi neyin daha çok heyecanlandırdığını, neyden daha çok zevk aldığını bilmelisiniz ki böylelikle cinsel yaşamınız daha dinamik hale gelecektir. Bu bahsettiklerimizi bilmek sizi yatak odanızda daha iyi bir çift haline getirecektir.

3. Tadını çıkar ve zaman konusunda endişelenme

Bir ilişkideki temel sıkıntılardan biri, eylemin ne kadar sürdüğü etrafında gerçekleşir. Ama endişelenmene gerek yok; her şey senin kafanda. Medical Daily sitesi, tümüyle göreceli olduğunu söyleyen bir çalışma yayınladı.

Çalışma, eylem süresinin ortalama altı dakikadan az bir süre olduğunu gösterdi. Ayrıca, Penn State University Erie tarafından yapılan bir araştırmaya göre, bu 6 dakika iyi sayılan bir aralığı gösteriyor.

4. Sürprizleri kucaklayın

Senaryonun dışına çıkmak kötü bir şey değildir. Bazen biraz doğaçlama yaparsanız daha keyifli olur. Daha iyi bir cinsel yaşam için rol oynama, kostüm giyme – samimi zamanın bir parçası gibi şeyler sizin ve partnerinizin aldığı zevki iki katına çıkarabilir.

Deneme yaptığınızda, zaman içinde deneme ve yanılma her şeyi çözer. Daha sonra, normalin bir parçası olmak için kullanmadığınız şeyleri ekleyebilir, başka yolları deneyerek ilişkideki diğer denizlere yelken açabilirsiniz.

Zihninizi yeni pozisyonlara açmak, her iki insan için daha fazla zevk anlamına gelebilir. Hayal gücünüzü kullanın. Önemli olan sadece yatak odasında değil, başka yerlerde de cinsel ilişkiye girmektir. Partnerinizi farklı yerlerde cinsel ilişki için ikna edin… belki de “sınırları” dahi aşabilirsiniz! Bunu sizin hayal gücünüze bırakıyoruz.

5. Sonunda küçük şeyleri unutmayın

Daha iyi bir cinsel yaşam için diğer önemli etken ise söyledikleriniz. Cinsel birleşmenin sonunda sahip olduğumuz belirli normlar var.

Yapmama konusunda dikkatli olmamız gereken bazı hatalar. Mesela orgazm sonrası “teşekkür ederim”, “niye zahmet ettin”, “bunu nereden öğrendin” gibi cümleler.

Yapılmaması gereken hatalardan birisi de daha önce cinsel ilişkiye girdiğiniz, eski eşiniz, eski partneriniz hakkında konuşmaktır. Bunu içinizde tutun, ortamın bir anda buz kesmesine neden olabilirsiniz. Kısacası yatakta beraber olduğunuz kişiye saygısızlık etmekten kaçının.

6. Egzersiz

Cinsel ilişki saatte 80 kalori yakmanızı sağlar

New England Journal of Medicine‘de yapılan bir araştırmada, cinsel ilişkinin 300 kalori yaktığı yönündeki popüler inanışa son verildi. 80 kalori yakmak teşvik edici bir sayı değil ama bunu belirtmekte fayda var.

Spor salonuna gitmeyi bırakmayın, çünkü cinsel ilişki günlük egzersiz için yeterli değildir. Ne yazık ki, fitness salonuna gitmek sizi bir fitness modeli yapmaz, ancak fazladan kalori yakmanıza yardımcı olur!

What do you think?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rahim Ağzı Kanserinin Sinsice İlerleyen 8 Uyarı İşareti

Rahim Ağzı Kanserinin Sinsice İlerleyen 8 Uyarı İşareti

Zihinsel Sağlık İçin Beş Alışkanlık