in

Ciltteki Lekelerden Kurtulmak için Maydanozlu Sabun

Akne ya da lekelerden muzdarip misiniz? Bu doğal ve harika maydanoz sabununu yapmayı deneyin ve düzenli olarak kullanmaya çalışın. Gerçekten işe yarıyor!

Yüz lekeleri kadınlar için yaygın bir kozmetik problemdir. Genellikle hormonal dengesizlikler ve güneşe sürekli maruz kalma ile ilgisi vardır. Bu yazımızda, ciltteki lekelerden kurtulmak için maydanozlu sabun tarifi vereceğiz.

Bu lekeler genellikle yetişkinli döneminde ortaya çıksa da, gerekli önlemler uygulanmadığında gençlerde de ortaya çıkabilir. Sorun, birçok insanın cildine nasıl bakacağını bilmemesinden kaynaklanır.

Öte yandan, bazı insanlar piyasada satılan pahalı ürünleri kullanmanın gerekli olduğunu düşünüyor. Aslında bu durumu değiştirmek ve ciltteki lekelerden kurtulmak için bazı basit sağlıklı yaşam alışkanlıklarını benimsemek yeterlidir.

Ayrıca, lekeleri azaltmaya yardımcı olmanın yanı sıra, cilde fayda sağlayan bazı doğal bileşenler de kullanabilirsiniz. Bu yazıda size, bu kusurları büyük ölçüde azaltan ilginç bir maydanoz sabunu tarifi vermek istiyoruz. Kesinlikle denemelisiniz!

Ciltteki lekelerden kurtulmak için doğal maydanoz sabunu

Maydanoz sabunu, bu muhteşem sebzenin özelliklerini besleyici özellikleriyle cilde fayda sağlayan diğer sağlıklı maddelerle birleştiren doğal bir üründür.

Gastronomide sıklıkla kullanılan bu bitki, eski çağlardan beri kozmetik amaçla kullanılmaktadır. Çünkü maydanoz gözenekleri derinden temizler, ölü cildi arındırır ve lekelerin görünümünü azaltır. Maydanozun birçok avantajından bazıları:

Güçlü antioksidanlar, vitaminler ve mineraller içerir. Cildin içine emildikten sonra, hücre onarımı sürecini güçlendirmenin yanı sıra, serbest radikallerin ve güneşin olumsuz etkilerine karşı koruma sağlar.

İçindeki C vitamini, kolajen ve elastinin seviyelerinin korunmasına yardımcı olur. Bu nedenle sarkma ve erken kırışıklık riskini azaltır.

Beyazlatıcı ajanları hiperpigmentasyonu azaltır ve yüzün estetiğini etkileyen koyu renkli lekeleri hafifletir.

Cildi korumanın yanı sıra, alerjilerin neden olduğu şişme ve tahrişe yardımcı olan tonlama ve ferahlatıcı etkisi vardır.

Doğal özellikleri ile yüzdeki kan dolaşımını artırır. Böylece hücresel oksijenasyon sürecini artırır ve koyu renkli daireler ve torbalar gibi sorunları azaltır.

Bu tarif nasıl hazırlanır?

Ciltteki lekelerden kurtulmak için önerdiğimiz bu maydanoz sabunu, maydanozun ve cilt için sağlıklı maddeler içeren malzemelerin kombinasyonu ile hazırlanır:

Yulaf

Yeşil çay

Süt

Bal

Bu karışım, düzenli olarak kullanıldığı zaman cildin güzel görünümünü belirgin biçimde artırır, cildi aydınlatır, ölü deri hücrelerinden arınmayı sağlar ve cildi tamir eder.

Bu sabunu haftada birkaç kez, tercihen akşamları kullandığınız zaman, lekeleri ve kusurları yavaş yavaş azaltmakla beraber yüzü kirlerden arındırır.

Malzemeler

½ fincan demlenmiş yeşil çay (125 ml)

½ fincan demlenmiş maydanoz (125 ml)

2 çorba kaşığı süt tozu (20 g)

2 yemek kaşığı yulaf ezmesi (20 g)

2 çorba kaşığı organik bal (50 g)

6 çorba kaşığı gliserin sabunu (60 g)

Hazırlanışı

Her biri yarım bardak su ile hazırlanmak üzere, her bir karışım için iki ya da üç yemek kaşığı maydanoz ve yeşil çay kullanın.

Isındıktan sonra ya da uygun bir sıcaklıkta iken süt tozu, yulaf ezmesi ve balı ekleyin.

Her şeyi ahşap bir alet yardımı ile pürüzsüz bir macun elde edilinceye kadar karıştırın.

Daha sonra gliserin sabunu eritin.

Sıvı hale geldiğinde, altını kapatın ve diğer maddelerle karıştırın.

Ardından soğumasını bekleyin.

Tamamen soğumadan önce ürünü kalıplara koyun ve katılaşması için 2 ya da 3 saat bekletin.

Bu maydanozlu sabun nasıl kullanılır?

Doğal bir sabun olduğu ve koruyucu maddeler içermediği için tamamen suya batırmamalısınız. Çünkü daha kolay eriyecektir. Bunun yerine ellerinizi ıslatın ve köpük gelene kadar sabunla ovun.

Cildinizin makyajsız olduğundan emin olun.

Ürünü yüzünüzde lekelenmiş olan alanlara sürün ve 5 dakika açık tutun.

Cildinizi soğuk su ile durulayın ve haftada en az 4 kez kullanın.

Bu ürünü desteklemek için günlük olarak nemlendirici bir krem ve güneş kremi kullanın.

Evde kolayca hazırlayabileceğiniz bu sabunu yaparak, cildinizin güzelliğini etkileyen lekeleri önemli ölçüde azaltmak için ucuz ve doğal bir müttefik keşfedin. Maydanozlu doğal sabunu düzenli olarak kullandığınız zaman, yüzünüze sağlam, genç ve kusurlardan uzak kalması için bir sürü besin sağlarsınız.

What do you think?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Siyah Noktalar için 5 Doğal Tedavi

Siyah Noktalar için 5 Doğal Tedavi

Ciltteki Lekelerden Kurtulmanın Olağanüstü Doğal Yolları

Ciltteki Lekelerden Kurtulmanın Olağanüstü Doğal Yolları