in ,

Akıllı Telefon Kullanırken Dikkat Etmemiz Gereken Şeyler

Akıllı telefonlar, yaklaşık 10 yıldır hayatımızda. Bu süre zarfında bir hayli yaygınlaşan ve hayatımızın her alanında görülen akıllı telefınları kullanırken çok dikkatli olmalıyız. Çünkü akıllı telefonları, yanlış kullandığımızda sağlığımız tehlikeye girebilir. Dilerseniz, akıllı telefon kullanırken dikkat etmemiz gereken şeyler konusuna kısaca göz atalım.

Akıllı telefon kullanırken tabiri caizse kaçmamız gereken yanlışlar vardır. İşte bu yanlışlar Bright Side tarafından bir liste halinde derlendi. Derlenen bu yanlış hareketlere dikkat ettiğimizde hayat standartlarımız artacak ve bazı ağrılarımızdan kurtulacağız.

Akıllı Telefon Kullanırken Yapılan 4 Hata

Akıllı telefonların yanlış ve doğru kullanımları hakkında bilgi vereceğimiz bu başlıkta, yanlışlarınızı tespit ederek hayat kalitenizi arttırabilirsiniz.

Akıllı Telefonla Uyumayın

Akıllı telefon kullanırken dikkat etmemiz gereken şeyler konusunda en önemli başlık budur.

Akıllı telefonlar, bilindiği üzere fazlaca radyasyon içeriyor. Bu nedenle akıllı telefonumuzu gün içinde kendimizden uzak tutmalıyız. Böylelikle yayılan radyo dalgalarına daha az maruz kalabiliriz.

En fazla yapılan hatalardan biri de telefonu baş ucuna koyarak uyumaktır. Bu çok tehlikeli bir davranıştır. Lütfen uyurken telefonunuzu size uzak olan bir noktaya bırakın.

Sinyal Gücü Az Olan Yerde Telefon Kullanmayın

Bulunduğunuz noktada sinyal gücü zayıfsa ve telefonuz çekmiyorsa bu durum çok tehlikelidir. Çünkü telefon sinyal alıp vermek için daha fazla çalışmaya başlayacak. Bu durumda da düzensiz radyasyona maruz kalabilirsiniz. Telefonunuz çekmiyorsa kapatın.

Telefona Fazla Temas Etmeyin

Yapılan araştırmalara göre; akıllı telefonların fazla teması sonucunda kansere yakalanabilirsiniz. Bu nedenle akıllı telefonunuzun, uzun süre cildinizle temas halinde olmaması lazım. Telefonun ısısı da vücudumuza zarar veriyor olabilir.

Ekrana Bakarken Boynunuzu Çok Fazla Eğmeyin

Mesaj boynu olarak bilinen rahatsızlık, telefon kullanırken başımızı çok fazla eğmemizden kaynaklanır. Boyun omurlarının fazlaca gerilmesi ile ortaya çıkan bu rahatlık hayat kalitemizi oldukça düşürüyor. Bu nedenle bu rahatsızlıktan etkilenmemek için telefonu doğru bir şekille kullanmamız gerekiyor. Bu noktada da telefonu ‘göz hizası’nda kullanmak gerekiyor.

Akıllı telefon kullanırken dikkat etmemiz gereken şeyler konusunu ayrıntıları ile işledik. Umarız ki yazımız faydalı olur ve yaşadığınız tüm olumsuzluklardan kurtularak, yaşam kaliteniz artar

What do you think?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Erzincan Cezaevi

Erzincan Cezaevi

Şizofreni Hastası Olan Bir Kadının Kendisine Sorulan Sorulara Verdiği Ürkütücü Cevaplar

Şizofreni Hastası Olan Bir Kadının Kendisine Sorulan Sorulara Verdiği Ürkütücü Cevaplar