in

1 tatlı kaşığı kabızlığı bitiriyor!

Genellikle bazı insanlar her gün bir veya birkaç kez büyük tuvaletini yaparken bazıları da iki üç günde bir tuvalete çıkar. Haftada üç veya daha az büyük tuvaletinizi yapıyorsanız bilin ki bağırsak problemi yaşıyorsunuz. Bu videomuzda sizlere kabızlık problemini çözerek sindirim sisteminizi düzene sokacak mucize bir karışımdan bahsedeceğiz.

 

Aleo Veranın Diğer Faydaları :

Vitamin ve mineral bakımından son derece zengin olan aleo vera suyu; kabızlıktan, düşen bağışıklık sistemine kadar birçok sağlık problemine iyi geliyor. Evinizde çok kolay bir şekilde hazırlayacağınız bu doğal çare için dikkat etmeniz gereken birkaç nokta var:

 

Kabızlık İçin 1. Tarif

Kullanacağınız taze aleo vera jelini havayla temas ettirmeyin. Aksi taktirde çok hızlı bir şekilde oksitlenecektir. Bu da alacağınız faydayı sıfıra indirir. Aleo vera suyunu hazırlamadan önce kullanacağınız jeli hızlı bir şekilde işlemeniz gerekecek.

Nasıl Hazırlanır?

Bıçak yardımıyla yaprağın dış diken kısımlarını kesin. Sapı ayırın ve jeli çıkarın. İşlem sonrasında kullandığınız bıçağı hemen yıkamalısınız.

Çıkardığınız aloe vera jellerini blenderin içine atın, limon ya da portakal suyu ekleyin (mutlaka organik olmalı).

Ardından homojen bir sıvı elde edinceye kadar iyice karıştırın.

Elde ettiğiniz karışımı cam kaba aktarın. Buzdolabından yaklaşık 2 saat bekletin.

Nasıl Tüketilir?

Hazırladığınız karışımdan 2 yemek kaşığı alın ve bir bardak suyun içerisine ilave edin. İşte aleo vera suyunuz hazır. Günde bir bardak içebilirsiniz. Ancak bu karışımı bir haftadan fazla bekletmeyin. 3 gün içerisinde tüketmeniz daha sağlıklı olacaktır.

Hangi Tedavilerde Kullanılır?

Kabızlık :

Aç karnına bir bardak tüketmek kabızlık sorununa çare olacaktır. Barındırdığı laksatif etki kabızlık problemiyle savaşır ve hazmı kolaylaştırır.

Kabızlık İçin 2. Tarif

Bir başka kabızlık için uygulanacak tarif de şu şekildedir.

Malzemeler:

2 çorba kaşığı aloe vera jeli

1 limon

2 bardak su

Bal (isteğe bağlı)

Nasıl Hazırlanır?

Limonun suyunu sıkın ve bir kaba koyun.

Bir çorba kaşığı yardımıyla, aloe veradan 2 çorba kaşığı jel çıkarın.

Hazır olduktan sonra tüm malzemeleri karıştırın hepsi bu kadar.

Tadı beğenmezseniz, 1 tatlı kaşığı bal ile tatlandırabilirsiniz.

Nasıl Kullanılır?

Bu karışımı aç karnına tüketin ve 30 dakika sonra yemek yiyin. Artık bu tarifi biliyorsunuz, uygulamaya koyarak kabızlıktan kurtulun.

Aleo Veranın Diğer Faydaları :

Mide-Bağırsak Sorunları :

Bağırsak ve ülser sorununa karşı tedavi etkisi bulunur.

Bağışıklık sistemi :

Antioksidan açısından zengin olan aloe vera, bağışıklık sistemini kuvvetlendirir. İçerdiği vitamin ve mineraller sayesinde ( Cvitamini, çinko, beta karoten, selenyum) soğuk algınlığına karşı korur. Hastalıklara kalkan olur.

Diyabet :

Kandaki yükselen şeker seviyesini düşürür. Diyabet hastaları için güzel bir takviyedir, fakat denemeden önce mutlaka doktorunuzla görüşün. Onay aldıktan sonra gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Zayıflama :

Bu bitkinin temizleyici özellikleri sayesinde aloe vera zayıflamada harika etkiler gösterir. Limon ile karıştırırsanız detoks edici özelliklerinin yanında arındırıcı özelliklerini de elde edeceksiniz. Bu nedenle aşağııdaki malzemelerle bir meyve suyu hazırlamanızı tavsiye ederiz:

1 orta boy aloe yaprağı, dikenleri alınıp parçalara ayrılmış şekilde

1 çorba kaşığı bal

1 limonun suyu

Tüm malzemeyi karıştırıp süzün. Sabah kalkar kalkmaz için. böylece kahvaltıya başlayana dek sindirmiş olursunuz. Daha etkili sonuçlar için sağlıklı beslenin ve hareket edin.

Selüliti İçin :

Aloe veranın dermatolojik olarak çok büyük faydaları olduğundan selülite karşı yaygın olarak kullanılır. Tek başına pek güçlü bir tedavi olmadığını belirtelim, elbette ki beraberinde spor yapmalı, düzenli olarak bacak masajı yaptırmalı ve dengeli beslenmelisiniz.

What do you think?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ağızdaki bu his zehirlendiğinizin işareti! Eğer balık böyle görünüyorsa kesinlikle yemeyin…

Kan şekerini anında yükseltiyor! Bu besini yemeden önce iki kere düşünün…