in

Kendinizi Olgunlaştırmanız Gereken 10 Nitelik

OLGUN-OLMAK
OLGUN-OLMAK

Ergenliğe çarpmak veya yasal yaşına gelmek sizi otomatik olarak olgunlaştırmaz. Bazı insanlar fiziksel ama duygusal olarak büyürler, yine de yetişkin olmak için uzun bir yolları vardır. Çocukça ya da olgunlaşmamış unvanınızı kaybetmeniz için, başkası için mutlu olmak gibi belirli özellikler sergilemeniz gerekir.

OLGUN-OLMAK
OLGUN-OLMAK

1. Kendi duygularınızı kontrol altına almak

Yaptıkları bir şey yüzünden başkasına kolayca kızmak yerine, olgun bir kişi duygularını kontrol altında tutabilir . Olgun olmanız, kendi duygularınız tarafından boğulma olasılığınız azalır ve yıkıcı bir şekilde tepki verirsiniz.

2. Kendiniz ve davranışlarınız için sorumluluk almak

İnsanlar her gün seçim yaparlar ve bu seçimler sonuçlanır. Olgun olan biri , yaptıkları işlemlerin sorumluluğunu üstlenir . Seçimleriniz nedeniyle kendinize, mutluluğunuza ve yolunuza çıkanlara aktif bir şekilde baktığınızda olgun olursunuz.

3. Sahip olduklarınız için şükran duymak

Olgun bir insanın bir diğer özelliği de, sahip olmadığınız şeyden şikayet etmek yerine sahip olduğunuz şey için minnettar hissetmenizdir . Bir şeyleri kabullenmezsiniz çünkü herkesin şanslı olmadığı için takdir edersiniz.

4. Kendinizi kim olduğunuz için kabul edebilirsiniz.

Kendinizi olduğu gibi kabul etmek kolay değildir , özellikle de başkaları size değişmeniz gerektiğini söylemeye devam ettiğinde. Fakat olgunlaştığınızda, kim olduğunuzu kucaklarsınız ve kendinize güvenirsiniz. Kendinizi aşağılık hissetmek yerine ve kendiniz olmayan biri olarak başkalarını memnun etmek isteyenler yerine kendinizi rahat hissedeceksiniz.

5. Ne kadar bilmediğinizi anlamak

Bir insan muhtemelen her şeyi bilemez, ancak birisinin bilmediği çok şey olduğunu fark etmesi olgunluk ister. Olgunsanız, gururunuzu bir kenara bırakacak ve sizden daha genç birinden bile öğrenmeye istekli olacaksınız.

6. Başkalarının farkında ve saygılı olmak

Having şefkat olgun olmanın bir parçasıdır. Her zaman çıkarlarını ön planda tutmak yerine başkalarını düşüneceksin. Başkaları için fedakarlık, kendi isteklerinizi gerçekleştirmeden önce gelir. Diğer insanlar başarılı olduğunda, onları kıskanmak yerine kutlayacaksınız.

7. Mütevazı ve mütevazı olmak

Eğer olgun bir insaysanız , başınıza başarıya ulaşmayacaksınız. Ne olursa olsun insanlara adil ve saygılı davranırsınız. Ve kendinizi başkalarının üstünde tanıtmaya ihtiyaç duymayacaksınız.

8. Esneklik gösterme

İşler her zaman planlandığı gibi gitmez ve olgunlaşmak için durumlara adapte olabilmeniz ve ayaklarınız üzerinde düşünmeniz gerekir. İnatçı, sert, somurtkan ve işaret parmağı olmak sadece olgunlaşmamış insanların yaptığı bir şeydir.

9. Açık fikirli ve yargılayıcı olmamak

Bir şeyleri yeni bakış açılarından görmeye ve diğer insanların yerinde olmanın nasıl bir şey olduğunu anlamaya açık olacaksınız . Sizden farklı insanları etiketlemek yerine, nereden geldiklerini görmeye ve sizinle aralarındaki boşluğu doldurmaya istekli olacaksınız.

10. Büyümek ve gelişmek için her zaman yer olduğunu bilmek

Olgun olmak, asla endişelenmeyeceğiniz anlamına gelir ve büyümek için zaten mükemmel ya da yaşlandığınızı düşünürsünüz. İyileştirme için her zaman yer olduğuna inanırsın. Hayat öğrenmekle ilgilidir ve her zaman kendinizin daha iyi bir versiyonu olmaya çalışabilirsiniz.

Sizce bu özelliklerden hangisi var? Olgun sayılmanız gereken başka nitelikleri isimlendirir misiniz?

Eğlenceli Test: Gördüğünüz İlk Resim Mevcut Durumunuzu Gösteriyor

Gülümseyen Depresyon Nedir ve Sevdiğiniz Birisi Varsa Yapabilecekleriniz