Toplum tarafından beğenilmek ve kabul edilmek için, çoğu zaman kusursuz olduğumuzu göstermeye çalışırız. Ancak kimsenin mükemmel doğmadığını bilmek önemlidir. Çevremizdeki herkesi memnun edemeyiz ve bunu yapmaya bile çalışmamalıyız. Kendimizi olduğumuz gibi kucakladığımızda, başkalarının olmamızı istediğimiz gibi olmak yerine, gerçek mutluluğu ve gerçek ilişkileri çekiyoruz.

1. Humblebragging sizi mütevazı görünmez.

Humblebragging, sahte alçakgönüllülükle daha çok görülür. Bir çalışma , mütevazi insanların daha samimiyetsiz olduğunu iddia ediyor. Humblebragging, kısmen gösteriş yapmak ve kısmen şikayet etmek gibi gözüküyor ki bu sadece düz sinir bozucu olmaktan başka bir şey değil. Gösteriş yapmak istiyorsan, doğrudan övün.

2. Keşfetmek ve o anda olmaktan ziyade gösteriş yapmak için seyahat etmek

Başka bir çalışma , insanların yeri keşfetmek yerine genellikle “sosyal statü ve beğeniler” için seyahat ettiğini iddia etti. Kıskançlık yapmak veya başkalarını sosyal medyada etkilemek için, insanlar genellikle Instagram fotoğrafları için iyi bir fon sağlayacak olan tatil manzaralarını seçerler. Telefonlarımıza ve süslü DSLR’lere bakmayı bırakma, anı yaşama ve doğanın sunduğu şeylere şükretme zamanı.

3. Reddetme korkusu maskelemek için tarihinizi etkilemek

Modern buluşma dönemi, bu nesli dürüst olmaktan ziyade mutlu taraflarıyla birbirlerini etkilemek için devrim yarattı. Bunun nedeni, ortaklardan birinin veya her ikisinin de diğer kişinin onlardan hoşlanıp hoşlanmadığı konusunda endişe duymasıdır . Dürüst olmanın her zaman yardımcı olacağını bilin, çünkü doğru kişi dürüstlüğünüzü her zaman takdir eder ve asla yanınızdan ayrılmaz.

4. Otantik benliğin olmamak

Bazen, daha fazla kişisel tımar yapmak, kıyafet giymek ve genel olarak daha arkadaşça davranmak gibi birini etkilemek için ekstra yollara gideriz. Bu normal olarak kabul edilebilir. Araştırmaya göre, bazen hayatta kalmak için çalışıyoruz . Ancak normal görünmeyen şey, onları etkilemek için tamamen farklı bir insan olduğunuz ve ilk etapta rahatça yapmadığınız şeyler yaptığınız zamandır. Bundan ayrılmak isteyebileceğin şey bu.

5. Sosyal medya üzerindeki ilişkinizi göstermek

Günümüzde, çiftler birbirlerine ve dünyaya aşklarının güçlü olduğunu kanıtlamak için sosyal medyadaki ilişkilerini sürdürmeye bayılıyorlar. Bir araştırma, bu ilişkiyi birçok ilişki postası yüklemek için bu ilişkiye görünürlük denir. İlişki hakkında güvensiz hisseden veya ortağı hakkında biraz aşağılık hisseden çiftler, kendilerini daha iyi hissetmek için dış doğrulama için sosyal medya platformlarını kullanırlar. Başka bir deyişle, ağlarından gelen olumlu yorumlar onları ilişkideki kişisel sıkıntılarından kurtarabilir.

6. Düğünlerde abartılı bir şekilde harcama

Günümüzde düğünler daha çok servet göstermek, misafirleri etkilemek ya da ‘anı’ özel kılmaktır. Şimdi, bunun kötü bir fikir olduğunu öne sürmüyoruz , ancak araştırmanın kendisi büyük bir şişman düğünün olmasının boşanma şansınızı artırabileceğini gösteriyor. Öte yandan, tutumlu düğünler aslında mutlu ve uzun ömürlü evliliklerle sonuçlanabilir.

7. Hayallerinizi terk etmek

Hayallere ve özlemlere sahip olmak, özellikle de kan, ter ve gözyaşları ile çalıştığınız zaman, özellikle de onları elde etmek için çalıştığınızda, yaşamda büyümenin en iyi yollarından biridir. Şimdiye kadar geldin ve hayat seni bu ana kadar götürdü, ama hayatını adadığın şeyleri küçümseyecek olursan hepsi boşuna olacak, başka birini memnun etmek uğruna. Bunu kendine yapma! Her şeyin en iyisini hak ediyorsun.

Siz veya tanıdığınız biri, birini etkilemek için çok uzun sürdü mü? İşe yaradı mı? Size hangi dersleri verdi? Hikayenizi aşağıdaki yorumlarda bizimle paylaşın.

Kaynak:https://brightside.me/inspiration-relationships/7-things-we-shouldnt-do-to-please-someone-for-our-own-sake-795054/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here