Corona virüsü İngiltere’de kan donduran rapor sızdı! Corona virüsü aylarca devam ederse…

Gelen son dakika ölüm ve vaka haberleri sonrası Corona virüsü salgınının merkezi artık Avrupa oldu! İngiltere’deki corona virüsü salgını nedeniyle ülkede birçok insan enfekte olurken, ülke yönetiminin krizi yönetme biçimi büyük tepki topluyor. Son olarak, dünya kamuoyunda bomba etkisi yaratan bir gelişme yaşandı.

İngiltere’de corona virüsü ile ilgili Halk Sağlığı Raporu sızdırıldı! Basına sızan İngiltere Halk Sağlığı raporuna göre 7,9 milyon kişinin hastaneye kaldırılmasına yol açacak ve bunun çok daha fazlası kişi hastaneye bile gidemeden hastalıkla boğuşacak. İşte, dünya gündemine bomba gibi düşen corona virüsü raporuna ilişkin son dakika haberinin detayları…

İngiltere, corona virüse karşı önlem almaması ve ‘bağışıklık’ kumarı ile süreci yönetmeye çalışması nedeniyle eleştiri oklarının merkezinde yer alıyor. İngiltere’nin süreci yönetim şekli tepki toplarken, Birleşik Krallık yönetimine sunulmaya hazırlanan dehşet verici bir rapor basına sızdı. Raporda, İngilizlerin %80 kadarının o zaman zarfında koronavirüs ile enfekte olabileceğini öne sürüyor.

Hükümetin baş tıbbi danışmanı Prof Chris Whitty, daha önce bu rakamı en kötü senaryo olarak tanımlamış ve gerçek sayının bundan daha az olacağını öne sürmüştü. Ancak, basına sızan rapor nüfusun beşte dördünün virüs nedeniyle kıyameti yaşayacağı yazıyor. Ayrıca, corona virüsünün ne kadar süreceğine ilişkin de çarpıcı bilgiler bu raporda yer alıyor.

İşte, dünyanın konuştuğu İngiltere sağlık brifingi!

İlk olarak Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan corona virüs (COVID-19) nedeniyle dünya genelinde hayatını kaybedenlerin sayısı 6 bini geçti.

Yüzden fazla ülkede görülen salgın ile ilgili pek çok ülke sıkı tedbirler almış durumda. Bu önemler kapsamında İngiltere’nin corona virüs salgını ile ilgili hazırladığı rapor ülke basınında yer aldı.

İngiliz Guardian gazetesinin ulaştığı rapor oldukça korkutucu rakamlara ev sahipliği yapıyor. Söz konusu rapor salgının biteceği tarih ile ilgili tahmini tarihe de ev sahipliği yapıyor.

Rapora göre, İngiliz yetkililer salgının etkilerinin en az 12 ay daha görüleceği görüşünde. Başka bir deyişle salgının 2021’in bahar aylarına kadar sürmesi bekleniyor.

Aynı raporda, nüfusun yüzde 80’inin bu süreçte enfekte olabileceği ve ülkede yaşayan her 100 kişiden 15’inin bu süreçte hastanede bakıma ihtiyaç duyabileceği bilgisine yer veriliyor.

Başka bir deyişle rapora göre, bu 12 aylık süreçte yaklaşık 8 milyon kişinin hastanelerde tedavi altına alınması gerekecek.

En kötü senaryon olarak adlandırılan bu durumun gerçekleşmesi durumunda ülkenin sağlık altyapısının yetersiz kalabileceği belirtiliyor.

Salgından etkilenen ülkeler sıralamasında üst sıralarda yer alan İngiltere’de COVID-19’a bağlı ölü sayısı bir günde 14 artarak 35’e ulaştı.

ELON MUSK’TAN ‘CORONA VİRÜS’ AÇIKLAMASI

SpaceX ve Tesla’nın CEO’su Elon Musk son dönemde gündemden düşmeyen corona virüs ile ilgili yeni bir açıklama yaptı.

İlk olarak Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve 6 binin üzerinde kişinin hayatını kaybetmesine neden olan Corona virüsü ekonomiyi de ağır şekilde etkiliyor.

Çin’de Aralık 2019’da ortaya çıkan corona virüs salgını, küresel ekonomi ve dünya ticaretini derinden etkiliyor. Çin’de veya virüsün görüldüğü başka ülkelerde çeşitli fabrikalar geçici süre ile kapatılmış durumda.

Haliyle Corona virüs son dönemde adını en sık duyduğumuz konu. Corona virüs hakkında açıklama yapan isimler kervanına Elon Musk da katıldı.

The Verge’de yer alan habere göre, Musk, COVID-19 ile ilgili çalışanlarına bir mesaj gönderdi ve bu mesajda istatistik verilerine yer vererek trafik kazaları corona virüsten daha tehlikeli ifadelerine yer verdi.

Özel uzay SpaceX ve Tesla’nın CEO’su Elon Musk geçtiğimiz hafta resmi Twitter hesabından attığı tweette “Corona virüsü paniği aptalca” ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak:https://www.sabah.com.tr/fotohaber/dunya/son-dakika-haberler-corona-virusu-ingilterede-kan-donduran-rapor-sizdi-corona-virusu-nedeniyle-saklanamayacak-kadar/12

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Written by bilgisentezi

Hangi virüs daha ölümcül? İşte Koronavirüs'ün diğer virüslerle karşılaştırması...

Hangi virüs daha ölümcül? İşte Koronavirüs’ün diğer virüslerle karşılaştırması…

Corona virüs harekete geçirdi! 20 bin dolar para ve 6 ay hapis cezası

Corona virüs harekete geçirdi! 20 bin dolar para ve 6 ay hapis cezası