in

Corona virüsü belirtileri ile ilgili flaş gelişme: Corona virüsün yeni belirtileri ortaya çıktı!

Dünya corona virüs salgını ile topyekûn mücadelesini sürdürürken, ABD’de yapılan bir araştırma corona virüsün yeni belirtilerini ortaya çıkardı. Bilindiği üzere corona virüs belirtileri arasında yüksek ateş, kuru öksürük, nefes darlığı gibi semptomlar bulunmaktaydı. Uzmanlar daha önce ölümcül virüsün başka belirtileri olabileceğini de duyurmuştu. Amerikan Tabipler Birliği tarafından JAMA Neuology adlı tıp dergisinde yayınlanan bir araştırmada, Covid-19’a yakalanan Çinlilerin bir kısmında koordinasyon ve konuşma bozukluğu gibi sorunların gözlemlendiği belirtildi. İşte son dakika haberinin ayrıntıları…

DÜNYA BU SON DAKİKA HABERİNİ KONUŞUYOR! CORONA VİRÜSÜN YENİ BELİRTİLERİ ORTAYA ÇIKTI

Yeni tip corona virüs (Covid-19) salgını yayıldığı ülkelerde ölü ve vaka sayılarını artırırken, her geçen gün yeni belirtileri de ortaya çıkıyor.

Gelen son dakika haberine göre, ABD’de yapılan bir araştırmada corona virüsün yeni belirtileri ortaya çıktı. Buna göre, Çin’de hastalığa yakalanan kişilerde nörolojik semptomların görüldüğü belirtildi.

Yeni tip corona virüs (Covid-19) salgını yayıldığı ülkelerde ölü ve vaka sayılarını artırırken, her geçen gün yeni belirtileri de ortaya çıkıyor.

Amerikan Tabipler Birliği tarafından yayınlanan JAMA Neuology adlı tıp dergisinde yayınlanan bir araştırmada, Covid-19’a yakalanan Çinlilerin bir kısmında koordinasyon ve konuşma bozukluğu gibi sorunların gözlemlendiği belirtildi.

Makaleye göre, salgının çıktığı Çin’in Vuhan kentinde hastalığı kapan 214 kişi ile ilgili verileri inceleyen uzmanlar, tüm hastaların yüzde 36’sında, ağır geçirenlerinse yüzde 46’sında bir takım nörolojik semptomların görüldü.

Uzmanlar bunların bazılarını, beyine kan dolaşımı bozukluğu, bilinç bulanıklığı ve kas güçsüzlüğü olarak sıraladı.

Bu belirtilerin yanı sıra hastaların koronavirüsün yol açtığı yüksek ateş, öksürük ve baş ağrısı gibi bilinen semptomlardan yakındığı ifade edildi.

Son verilere göre Çin’de vaka sayısı 83 bin 096 olurken, 3 bin 343 kişi de hayatını kaybetti.

Dünyada ise toplam vaka sayısı 1 milyon 781 bin 127 olarak kayıtlara geçerken, corona virüs nedeniyle 108 bin 994 kişi yaşamını yitirdi.

Kaynak:https://www.sabah.com.tr/dunya/2020/04/12/dunya-corona-virus-belirtileri-ile-ilgili-bu-son-dakika-haberini-konusuyor-corona-virusun-yeni-belirtileri-ortaya-cikti?paging=3

Eğer Sizde Sarı Rengi Seviyorsanız...

Eğer Sizde Sarı Rengi Seviyorsanız…

Bilim Kurulu açıkladı! İşte corona virüs ile ilgili merak edilenler...

Bilim Kurulu açıkladı! İşte corona virüs ile ilgili merak edilenler…