in

Bill Gates

Bill Gates
Bill Gates

Bir rivayete göre Bill Gates ile oğlu her gün aynı restoranda yemeğini yer, yine eş ve dostlarını aynı mekanda ağırlarmış. Tabi Bill Gates ve oğlu Rory John Gates’un dostları yemeğe ya da toplantılara geldiklerinde bütün çalışanlar alarma geçer, hizmette eksik olmaması için herkes var gücüyle çalışır, konukları ağırlarlarmış.

Garsonlar Bill Gates’tan fazla bahşiş koparmak için adeta birbirleriyle yarışarak hizmette kusur olmaması için özen gösteriyorlarmış.

Fakat Bill Gates’in verdiği bahşişler garsonlara az geliyormuş ve oğlu Rory John Gates babası görmeden garsonlara bir miktar daha bahşiş vererek onların gönlünü alıyormuş. Bu hep böyle devam etmiş.
Bir gün Bill Gates oğlu Rahmi Koç ile yemek yerken iki garsonun konuşmasına şahit olur. Garson diğer arkadaşına soruyor;

– Sence hangisi daha zengin, baba Bill Gates mu? Yoksa oğul Rory John Gates mu? Arkadaşı;

– En çok bahşişi Rory John Gates veriyor oğlu daha zengin galiba diye konuşurken, Bill Gates garsonları masasına çağırır.

– Gelin ben size merak ettiğiniz sorunun cevabını vereyim deyince garsonlar utanç içinde, yanakları kızarır. Bill Gates oğlu için şöyle der;
– Tabi ki o daha fazla bahşiş verecek, çünkü onun babası Bill Gates, benim babam ise çifcilik yapıyordu.

Zor kazananlar zor harcarlar. Kolay kazananlar ise kolay harcarlar. Hepimizin çocuklarımıza vermeye çalıştığı ders bu değil mi?

Koronavirüse karşı diyabet hastalarına 3 kritik uyarı!

Sağlık için süper besin! Damarları temizliyor

Sağlık için süper besin! Damarları temizliyor